Hudobná svetelná show je oveľa menej komplexná, než by ste si mohli myslieť

Uncategorized

[Matt a Jason Tardy], ktorý tvorí hudobný výkon DUO známy ako Audiobody, boli nedávno vystupovaní na výrobu: popisovanie toho, ako si položili jeden z ich segmentov ochranných známok . Najobľúbenejšia časť ich show má farebné výmeny trubíc svetla, ktoré dvojice otáčajú a blížte sa okolo nej na rozdiel od vyššej technickej verzie skupiny Blue Man. Kým vizuály sú dosť hladké, technika za ňou je oveľa jednoduchšia ako veľa ľudí, ktorí pôvodne predstavujú.

Ako vidíte vo videu nižšie, trubice vyzerajú, že nie je nič viac ako základné biele svetlá. Ako bratia pracujú prostredníctvom svojho výkonu, však rúrky prepínajú z bielej do modrej a opäť opäť s kvapalinovým prechodom medzi farbami.

[TARDYS] hovoria, že veľa ľudí píše mikrokontrolér alebo inú komplexnú elektroniku ako zdroj ich svetlého čarodejníka, ale skutočná odpoveď je oveľa jednoduchšia. Vložené na konci každej skúmavky je jasná LED baterka. Posuvný modrý filter umiestnený vo vnútri trubice dodáva hodvábny plynulý prechod medzi farbami – nevyžaduje sa žiadna fantázia elektronika.

Ak by ste chceli vidieť, ako boli vybudované, uistite sa, že hojdajú webovú stránku Audiobody pre ako-na prezentáciu [tardys] sami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.