E-atrament displej DIY

Uncategorized

E-atramentové displeje sú úžasné. Ľudia strávili storočia čítanie non-backlit zariadenia, a úprimne povedané, je to oveľa jednoduchšie na očiach. Ale pozerali ste sa do jazdy jedného z týchto zvierat? Je to nočná mora. Takže Chapeau! Na [JULIEN] pre jeho implementáciu založenú na FPGA, ktorá nielenže používa náš obľúbený open-source FPGA Toolchain a slúži ako otvorená referenčná implementácia pre každého individuálneho iného, ​​kto má záujem.

Získanie len čiernobielo na displeji elektronického atramentu je relatívne jednoduché – stačí naraziť na atramentové pixely s rovnakým signálom a znovu, kým sa nevzdávajú. Greyscale sa vykonáva použitím oveľa oveľa viac ných napätie, pretože pixely sú trochu závislé. Ak je požadovaný koncový bod 50% sivý, napríklad, že ste ho zasiahli s iným pulzným vlakom, ak bol pixel teraz biely versus, ak to bolo čierne. (Všimnite si, že obrazovka e-knihy pravidelne robí biely-čierny blesk? Je to resetovanie všetkých pixelov do známeho stavu.) A to nie je ani berúc do úvahy hádky s rôznymi šialenými napätiami, ktoré vyžadujú e-atrament, ktoré vyžadujú [Julien] rozumne odovzdané na vyhradený čip.

Na konci musí zariadenie urobiť 20-50 prechádzať cez obrazovku pre jeden obnovenie viditeľného používateľa. [Julien] zistil, že normálne mikrokontroléry jednoducho neboli schopné rýchlosti, ktorú chcel, z tohto dôvodu FPGA a na mieru tvarové tabuľky. Videli sme e-atrament hacks predtým, a [Julien] stojí na ramenách obri, veľa najmä tých z [Petteri AiMonen] a [Sprite_TM]. [Julien] ‘S Hack má najrýchlejšie aktualizácie, aké sme kedy videli.

Stále nemôžeme čakať na deň, keď je tu univerzálny e-atramentový motorista Tam pre haliere, pretože takmer každý projekt, ktorý robíme so podsvieteným displejom, by vyzeralo lepšie a žuť cez batérie pomalšie, s e- atrament. Medzitým je implementácia FPGA celkom blízko a je úplne otvorená.

Leave a Reply

Your email address will not be published.