Arbilná realizácia kódu je v inom hradu!

Keď sa človek dostane počítač, treba očakávať, že vlastník môže spustiť akýkoľvek kód na to, ktorý chcú. Často to tak nie je, aj keď, ako veľa moderných zariadení sa predávajú s uzamknutými zavádzačmi alebo horšie. Staršia technológia je trochu oveľa ľahšie zvládnuť, ale ľubovoľné kódovanie kódu na niečo ako originálne Nintendo stále zahŕňa dosť veľa práce, pretože [Retro hra Mechanik vysvetlila] s vnútorným dielom neuveriteľne Mario Brothers 3.

Aj keď tento hack netrvalo modifikuje samotný Nintendo, to umožňuje ľubovoľné vykonanie kódu v hre, ktorá sa používa väčšinou Speedrunners, aby sa dostali do koncového kreditu skóre scény čo najrýchlejšie. Ak to chcete urobiť, hodnoty sú napísané do pamäte veľmi opatrne manipuláciu s objektmi na obrazovke. Akonáhle sú zadané správne hodnoty, závada v hre zahŕňajúcu potrubie je vykorisťovaná na vykonanie manipulovanej pamäte ako inštrukcie. Pokyn zasadený je veľa často používaný na naloženie komory princeznej a dokončiť hru s aktuálnym rekordom vznášajúcim sa okolo trojminútovej značky.

Ak máte pocit, že ste predtým videli niečo také, pravdepodobne budete myslieť na neuveriteľne Mario World Exploit pre SNES, ktoré umožňujú rovnaký štýl ľubovoľného prevedenia kódu. MARIO 3 hack je však jednoduchší vykonať. Stojí to tiež stojí za to odhaliť video nižšie, pretože [retro hra mechanik vysvetlila] ide do veľkej hĺbky o tom, ktoré hodnoty sú napísané do pamäte, ako sa vykonávajú ako inštrukcia, a všetky ostatné vnútorné funkcie hry, ktorá umožňuje zneužitia tejto úrovne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.