Nasadenie open source kontaminácie Sledovanie siete

[Kasey], ako aj [guyzmo] pracuje za posledných pár rokov na vedľajšej úlohe, ktorá im umožňuje kontamináciu obrazovky s využitím siete snímačov. Práve sa rozhodli urobiť pracovný otvorený zdroj, hardvér, ako aj softvér. Podrobnosti systému sú ponúkané na ich archíve githubu.

K systémom sú dva primárne prvky. Na pravej strane je základná stanica, ktorá zhromažďuje údaje z radu senzora, z ktorých jeden je zobrazený vľavo. Každý senzor spustí batériu, avšak funkcia PV solárny panel, ktorý udržiava zdroj napájania, ktorý vypne. Využíva Arduino, aby riadil systém, ako aj Rádio XBEE pre komunikáciu. Niektoré informácie o senzoroch je možné objaviť na tejto stránke. Je tu snímač znečistenia častíc PM10, teplota, zvuk, dusík, ako aj kyslíkové snímače. Máme tiež otázku, či je možné získať akýkoľvek typ dát, z toho presne, koľko elektriny je solárny panel schopný zberať?

Základná stanica tiež využíva Rádio XBEE na anketu siete, ale nie je to poháňané ARDUINO. Prešli s ramenom beaglebone na zvládnutie údajov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.