Odomknutie rozsahu rigolu opäť

RIGOL ROZDELENSTVO Hľadáte svoju cestu na pracovné stoličky výrobcov na svete. Je tu dôvod, prečo – sú tak ľahko aktualizované. S jednoduchou aktualizáciou softvéru môžete otočiť 50 MHz Rigol O’Scope na model so 100 MHz šírku pásma. Rozhodnutia o konštrukciách v jednom modeli sa niekedy prenášajú na rôzne produktové rady, takže nakoniec by niekto zistil, ako otočiť 70 MHz DS2072 rozsah pôsobnosti do 200 MHz DS2202. Úžasný mod, ktorý otočí osciloskop $ 800 do jedného s funkciami rozsahu 1600 USD.

Pre tento mod nie sú potrebné žiadne vnútorné úpravy; Pracuje jednoducho odoslaním niekoľkých inžinierskych odomknutých kódov k rozsahu nad USB, jednoduchá úloha, ktorú [Blair] implementované s Raspberry PI a trochu pythonového kódu. Jediná chyba hack je rozsah resetovanie zakaždým, keď je vypnutý. To môže byť v skutočnosti dosiahnuté len o nejakým mikrokontrolérom s tlmočníkom Python.

Nižšie je k dispozícii pomerne neinformatívne demo video, alebo by ste mohli pozrieť na závit EEVBLOG, kde bol tento mod koncipovaný.

Sme tu v Haboraday očakávajú malú, nízkotuálny USB / Microcontroller Dongle Thingy, ktorý automaticky aktualizuje DS2072, aby sa v našom priečinku doručenej pošty každý deň. Ďakujeme, kto to pošleme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.