Ešte menší beaglebone

Uncategorized

beaglebone slávne hodí do altoidov cínu. Aj keď teraz máme teraz Beaglebone Blacks, Blues a Greens, formulár prvok pre túto zvedavo silnú Linuxovú dosku zostala nezmenená, a schopná sa zmestiť do projektového boxu, ktorý je k dispozícii na každej pokladni na planéte. Tam je aj ďalšie altoidy cín. Altoid malý cín je len viac ako 60 × 40 mm, a veľa príliš malé, aby sa zmestili do normálnej veľkosti Beaglebone. [Michael Welling] vyvinul nový beaglebone, aby sa zmestil do tohto miniatúrneho projektu. On to volá vreckový, a je to tak malé, keď sú mincovne silné.

Pocketbone je založený na OCTAVO Systems OSD355X Rodina, lepšie známa ako ‘Beaglebone na čipe’. Tento čip je vybavený CORTEX A8 AM355X ARM CORTEX A8, až 1 GB DDR3 RAM, 114 GPIOS, 6 UARTS, 2 spis, 2x Gigabit Ethernet a USB. Je umiestnený v relatívne veľkom BGA balíku, ktorý robí smerovanie ľahké, a ako dôkaz konceptu [Jason Krridner] vybudoval v Eagle Pocketbone.

Verzia Pocketbone [Michael] je založená na skoršom dôkazom konceptu s niekoľkými užitočnými doplnkami. Je tu io expanzná hlavička, rezervy na vstup batérie, niekoľko opráv na USB a všetky časti sú na jednej strane dosky uľahčujúce jednoduchšiu montáž. Táto verzia Pocketbone bola vytvorená pomocou KICADA, ktorá bude konať projekt otvorenej komunite.

Leave a Reply

Your email address will not be published.