HACKABEAY VSTUPENIE VSTUPU: MODULÁLNE LAILDOVÉ LIGHTING

Pri prevádzke akéhokoľvek druhu hydroponického poľnohospodárstva existuje množstvo riešení osvetlenia – niekoľko z nich lacné. Pôvodne hľadá alternatívu k osvetleniu drahého hydroponického systému IKEA, [profesor Fartsparkle] a ich kolegovia prototypovaný železničný systém, ktorý umožňuje klip-on LED dosky pre variabilné možnosti osvetlenia.

Prijatie inšpirácie z drôtených a stopových osvetľovacích systémov, kľúčom bolo držiaky 5 mm namontované na spodnej strane LED dosiek. Vystrihnite si ich zastavenie spony, je ľahko nainštalovať a odstrániť z montážnych koľajníc. Samotné koľajnice zdvojnásobili ako výkonové potrubia pre LED dosky, ale držať ich z cesty sa ľahko vykonáva s rôznymi 3D tlačovými závesmi [profesor Fartsparkle]. Osvetlenie je riadené potenciometrom na doske vstrekovania napájania, ako aj akákoľvek kontrola domácej automatizácie cez ESP8266.

[Profesor Fartsparkle] tvrdí, že dosky môžu byť skĺzol pozdĺž koľajníc bez akéhokoľvek viditeľného blikania, ale trpia otázkami rozptylu tepla. To stranou, prototyp funguje dostatočne dobre, aby 3W LED diódy mohli bežať na polovicu výkonu.

Toto je dômyselné – a lacné – riešenie, keď slnečné svetlo nie je možnosť, ale stále hľadáte riešenie schopné automatizácie.

Hackadayprize2017 je sponzorovaný:

Leave a Reply

Your email address will not be published.