HACKABETY CENOVEJ VSTUPY: Elektro-magnetické povolené bagpipes

BAGPIPES sú nástrojom aspoň starej tisícročia, najobľúbenejšie, z ktorých je v modernej dobe, je veľký vrchol bagpipe. Existujú aj iné typy bagpipes, z ktorých niektoré majú vlnovci skôr ako vyžadujú, aby hráč manuálne nafúkol tašku dýchaním do neho. Výhodou mechu je, že napája suchý vzduch do vrecka a trstiny (namiesto vlhkého vzduchu z dychu prehrávača) a táto sucha znamená, že prístroj zostáva lepší a trvá trvá dlhšie.

[Tegwyntwmffat] vybudoval svoje vlastné írske Uilleann Rúry (jeden z typov, ktoré používajú mechy) s použitím Carbon Steel Chanter (časť s otvormi prstov) a oceľou. Reed vibruje a vyzdvihnutie sa používa na konverziu tejto vibrácie do elektrického signálu, podobne ako spôsob, akým gitarové pickup konvertuje vibračný reťazec do elektrického signálu. To znamená, že signál z rúrok [TEGWYN] je možné odoslať na zosilňovač. To tiež znamená, že signál môže byť spracovaný rovnako ako signál z elektrickej gitary – skreslením, prívodným, WAH alebo oneskoreným pedálom.

[Tegwyn] položil kresbu chrátu, ktorý ukazuje rozmery a miesta otvorov a vyslal pár piesní, takže môžete počuť potrubie v akcii. Prvá má potrubia bez akýchkoľvek účinkov na ne, druhé s účinkami. Komentáre pre druhé hovoria, že v piesni nie sú žiadne elektrické gitary – sú to všetky rúry! BAGPIPES sa zdajú byť (relatívne) populárny nástroj na hack a my sme v priebehu rokov videli pár, ako je tento z nich vyrobený z pásky potrubia, a to jedna – elektronická verzia.

Hackadayprize2017 je sponzorovaný:

Leave a Reply

Your email address will not be published.