HACKABEAY VSTUPENIE VSTUPU: Kolaboratívna čistenie vody

Pozrite sa na akýkoľvek typ popisu čističky vody, ako aj budete objaviť popis, ktorý obsahuje slová, “koagulačné nádrže”. Aké sú tieto liečebné rastliny koagulácie? Nechcete vedieť. presne ako to robia? S chemikáliami, ako aj minerálmi. Je zrejmé, že je možné urobiť niečo iné.

Pre ich vstupnú cenu, [Ryan], [Designbybeck], [Clint], [Wanda], ako aj [Maker Mark] vyšetrujú elektrokoaguláciu. Je to alternatívny s perám chemikálií, ktoré využíva elektrinu, aby sa z vody vytiahli z vody.

Práve teraz sú testy oveľa menšie ako desiatky nespočetných galónov, ktoré by ste objavili pri úpravni vody. Testovacia plošina je v skutočnosti len 16-uncom Mason Jar. Aj keď to nie je veľké dostatočné na to, aby zrážalo kontaminanty z dodávky domácej vody, je to obrovské pre dôkaz konceptu.

Tím využíva dve elektródy pre túto stavbu, jeden hliník, ako aj jedno železo. Tieto elektródy sú spojené prostredníctvom aligátora vedie k elektronike doske, ktorú postavili. Táto doska elektroniky je v podstate len H-most (používa sa, takže môžu zvrátiť polaritu poľa EMPTITOR, rovnako ako zabrániť nahromadeniu gule na elektródach), ako aj niekoľko konektorov k napájaniu. Výsledky sú povzbudzujúce; Majú niekoľko časovo odstraňovaných videí z masovej nádoby špinavej vody, ktorá sa zúčtuje s výkonom elektriny. Je to fantastická práca s nejakou fantastickou dokumentáciou. Tím už má veľa aktualizácií o svojej práci, ako aj pokyny na presne, ako replikovať ich hardvér. Tieto videá môžete skontrolovať nižšie.

Hackadayprize2017 je sponzorovaný:

Leave a Reply

Your email address will not be published.