A16 čip iPhone 14 Pro Max je 2,4x taký drahý, ako obočie A15

bolo zdvihnuté, keď sme počuli, že Apple vkladá iba Bionic Chip A16 do tohto roku iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, opustil A15 Bionic v iPhone 14 a iPhone 14 Plus.

Ale teraz by sme mohli vedieť, prečo sa to rozhodlo – A16 je taký, tak drahý.

Podľa novej výplatnej správy Nikkei Asia, ktorú vyzdvihli makrumory, stojí A16 Bionic 110 dolárov na výrobu v továrňach TSMC. To je 2,4 -krát viac ako A15, ktorý poháňal minuloročné telefóny iPhone. Referenčné hodnoty majú tiež A16 ako iba o niečo rýchlejšie ako A15, čo naznačuje, že pre niektorých by sa to nemuselo stáť za to.

Tieto dodatočné náklady však pravdepodobne spôsobia skôr presun spoločnosti Apple do výrobného procesu 4NM TSMC ako k predchádzajúcemu procesu 5nm, ktorý používa A15. To by samo o sebe nezastavilo čip, ale malo by zabezpečiť, aby iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max mali úžitok z čipu, ktorý využíva menej energie a počas používania generuje menej tepla. V dôsledku toho by sa mala zvýšiť výdrž batérie.

Ako celok sa podľa správy podľa správy považuje zariadenia pre iPhone 14, ktoré stoja okolo o 20% viac ako predchádzajúce najvýznamnejšie telefóny iPhone. To by mohlo byť na veciach, ako je nový vždy na zobrazení a nový dynamický ostrov. Najmä spoločnosť Apple tento rok nezvýšila cenu telefónov iPhone, aspoň nie v Spojených štátoch. Niektoré medzinárodné ceny sa však zvýšili v dôsledku medzinárodnej ekonómie.

Možno sa tiež chcete pozrieť:

Stiahnutie: iOS 16.1 beta 4 vydané ako verejné spustenie blížiacich sa

Ako opraviť Bad iOS 16 Odtok batérie [Sprievodca]

Jailbreak iOS 16.0.2 v aktualizácii stavu iPhone a iPad

IOS 16 kompatibilné a podporované zariadenia iPhone, iPad, iPod Touch

skryté funkcie iOS 16: 100+ zmien

Stiahnutie: iOS 16.0.2 OTA Profilový súbor, Odkazy na IPSW

Stiahnite si iOS 16 Konečné odkazy IPSW a nainštalujte na iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8 a Plus [tutoriál]

Môžete nás sledovať na Twitteri alebo na Instagrame a dokonca aj naša stránka Facebook, aby ste sa informovali o všetkých najnovších od spoločnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published.