Iba riadok – Nakreslite v reálnom svete so svojimi priateľmi

inovácia je to, čo nám umožňuje vyvíjať nové technológie, nové skúsenosti a nové spôsoby, ako robiť veci. Svet technológie sa neustále vyvíja a často prináša úžasné výsledky. Keď inovácia spĺňa staré koncepty, príležitosti sa môžu zmeniť na skutočnosť. Iba riadok, aplikácia rozšírenej reality od spoločnosti Google, berie niečo také jednoduché ako kreslenie bielych čias v 3D priestore a transformuje ju na nový spôsob vyjadrenia našej kreativity. Výsledkom je, že váš prst sa stáva ceruzkou a svet sa stáva vašim plátnom v tejto úžasnej aplikácii rozšírenej reality pre Android. Pokračujte v čítaní a naučte sa, ako posunúť svoju kreativitu na ďalšiu úroveň!

Úvod do rozšírenej reality

Rozšírená realita je to, čo umožňuje fungovať iba čiara. Táto technológia existuje už nejaký čas, ale len nedávno sme začali vidieť niektoré dôležité vylepšenia. Roky vývoja umožnili, aby bol všestranný a presnejší. Hlavným cieľom je teraz sprístupnenie každému. V dôsledku toho sa spoločnosť Google rozhodla spustiť vlastnú platformu s rozšírenou realitou s názvom Arcore a iba riadok je prvou aplikáciou rozšírenej reality od technologického gigantu. Ak to chcete vidieť viac do hĺbky, možno vás zaujíma tento článok:

Google Arcore spája realitu a fantáziu

Arcore v súčasnosti podporuje niekoľko zariadení s Androidom a nedávno dosiahol aj iOS. Ak chcete skontrolovať kompatibilitu, nájdete všetky informácie na oficiálnej stránke podporovaných zariadení. Ak je vaše zariadenie certifikované, môžete si stiahnuť Framework z obchodu Play (odkaz nižšie). Pokiaľ ide o zariadenia iOS, rámec je integrovaný priamo do podporovaných aplikácií.

[GooglePlay url = “”]
Arcore umožňuje fotoaparátu a senzorom vo vašom smartfóne analyzovať a porozumieť životnému prostrediu. Potom môžu rôzne aplikácie pomocou získaných údajov poskytnúť informácie alebo vygenerovať virtuálne objekty. Okrem toho využívanie umelej inteligencie robí túto platformu pokročilejšou ako čokoľvek, čo sme kedy videli. Pozrime sa, ako ju používa iba linka na vytvorenie najväčšieho plátna vôbec!

Iba prehľad riadkov a stiahnutie

Iba riadok je bezplatná aplikácia s rozšírenou realitou vyvinutá spoločnosťou Google Creative Lab v spolupráci s nepodstatnými štúdiami ako experiment s rozšírenou realitou. Táto aplikácia je k dispozícii pre Android aj iOS, jedinou požiadavkou je mať zariadenie podporované Arcore. Nižšie necháme odkaz Play Store, takže môžete skontrolovať, či je kompatibilný. Po inštalácii bude požiadať o pár základných povolení a budete pripravení ísť!

V prípade, že vaše zariadenie ešte nie je podporované, nebojte sa. Spoločnosť Google aktívne spolupracuje s rôznymi výrobcami, aby zabezpečila najlepšie skúsenosti s rozšírenou realitou. To znamená, že ešte viac modelov dostane certifikáciu veľmi skoro. Dávajte pozor na oficiálnu stránku, nikdy neviete, kedy sa pridajú nové záznamy!

[GooglePlay url = “”]
Ako používať iba riadok

Aplikácia je neuveriteľne intuitívna a ľahko použiteľná, s veľmi čistým rozhraním a niekoľkými ovládacími prvkami. Predtým, ako sa do toho dostanete, je dobré zabezpečiť, aby bolo prostredie dobre osvetlené. Požiadavky sa môžu líšiť v závislosti od kvality každého fotoaparátu, takže majte na pamäti. Po spustení aplikácie bude softvér trvať sekundu, kým pochopí štruktúru miesta. V prípade, že podmienky osvetlenia nie sú ideálne, budete informovaní.

Po dokončení tejto časti budete pripravení začať kresliť. Aby ste to dosiahli, existujú dve hlavné metódy: presunutie prsta alebo zariadenia. Keď niečo kreslíte prstom, budete presnejší, ale využijete iba dve rozmery. Namiesto toho vám presunutie zariadenia umožní využívať všetok dostupný priestor. Najlepšia časť zážitku je možnosť chodiť okolo vašich výtvorov alebo dokonca v nich!

Medzi ďalšie funkcie patrí tlačidlo UNDO, ako aj vymazanie všetkého nástroja na začiatok od nuly. Okrem toho získate tri veľkosti ceruziek, takže budete môcť vyvážiť presnosť a hrúbku. Vďaka budúcim aktualizáciám pravdepodobne dostaneme výber farieb na rozšírenie možností. Nakoniec aplikácia obsahuje klipový rekordér, takže môžete ľahko zdieľať rýchle videá svojich majstrovských diel. Google povzbudzuje ich zverejnenie na Twitteri pomocou značky #Justaline.

Nenechajte si ujsť: Zoznam 70 ok príkazov Google pre asistenta Google

Multiplayer

Medzi všetkými funkciami je podpora viacerých hráčov najúžasnejšou implementáciou iba v rade. Budete sa môcť pripojiť k inému zariadeniu a aplikácia presunie reláciu do cloudu. Všetky údaje sa medzi nimi synchronizujú, takže sa navzájom uvidíte v reálnom čase. Výsledkom je, že sa môžete baviť so svojimi priateľmi, kdekoľvek chcete, a plátno sa stáva detským ihriskom!

Nielen to, ale aj podpora medzi platformami je tiež možnosťou! Ak vaši priatelia používajú zariadenia iOS, pokiaľ majú účet Google, budete s nimi môžu hrať. To všetko má za následok jednoduchý, ale zábavný zážitok, absolútnenull

Leave a Reply

Your email address will not be published.