Puffer: Planetárny prieskumník veľkosti smartfónu

je miesto na Marse, ako aj Europa pre rozkošných robotov? [NASA] – Spolupráca s [UC Berkley], ako aj [DISTANT FOCTION CORPORATION] – majú odpoveď: Puffer, robot ovplyvnený origami.

Puffer – čo znamená, že vyskakovaný plochý skladací robot robot – je schopný snímať objekty, rovnako ako zmeniť svoj profil primerane “skladaním” sám do menšej veľkosti, aby sa v tvare sám do zákutia, ako aj klína. Bola vyvinutá, takže niekoľko pufferov by mohlo bydlisko vo vnútri väčšieho remesla, ako aj potom byť nasadený do skautského inak neprístupného terénu. Jaskyne, lávové trubice, ako aj tienené skalné previsy, ktoré by mohli ochrániť organické materiály, sú hlavnými kandidátmi na prieskum. Skupiny pufferov pošlú zozbierané informácie späť do lode mamy, aby sa odovzdávali na MOM Zem.

Videli sme video z topánok skladania je to kolesá nadol, aby prešiel s nízkym mostom. Môžete získať pohľad na väčší rozsah výkonu pre zbierku demos na stránke práce.

Jeho nízke náklady, hmotnosť, ako aj malá veľkosť by vytvorila dokonalý doplnok rozšíriť objektívnu schopnosť s bezplatnými vedeckými nástrojmi. Navyše môže vydržať niekoľko hrbole, vyliezť strmé sklony, dokonca aj navigáciu klzkého alebo zasnežených povrchu, z ktorých všetky naznačujú, že ďalšie tieto sondy budú dôležitým držaním akéhokoľvek typu budúcich prieskumných misií.

Pre oveľa viac vesmírno-dobroty, skontrolovať, v tom čase sme preskúmali laboratóriu prúdového pohonu, alebo vyskúšať svoju ruku pri riešení jednému z priťažujúcich problémov v oblasti prieskumu.

[Tip, ktorý ponúka imay, cez Gizmodo]

Leave a Reply

Your email address will not be published.