Falšovaný hardvér môže spôsobiť malware a zlyhanie

Uncategorized

falšované časti sa stávajú čoraz ťažšie rozprávať rozdiel od skutočného obchodu, technológia používaná falšovateľmi prišla na skoky a hranice, takže aj experti bojujú o skutočný produkt z dobrého falošného. Samotná falošná značka nie je najväčším problémom s falzifikátom, keď, ako správy IEEE.com, falšované časti by mohli pozostávať z malware alebo byť vyložene nebezpečný.

Cesta späť v roku 2014 FBI účtovaná [Marc Heera] s predajom klonov hondata S300, modulu motora pre honda, ktorý číta senzory, a v závislosti od ich hodnôt môže zmeniť rýchlosť nečinnosti, zmes vzduch-paliva a množstvu iného auta / Nastavenia súvisiace s motorom. Čo sa môžete pýtať, je problém, okrem toho, že sú nepochybne originálne diely? Podľa Hondy mali niekoľko otázok, ako sú náhodné limity pre otáčky motora a príležitostne zlyhanie začať. Kým falošné hondata S300 diely, kde len zlé klony, ktoré vyzerajú časť, čokoľvek spojené s riadiacou jednotkou motora prináša značné bezpečnostné obavy a výskumníci ukázali, že prostredníctvom prístupu ECU by mohli uniesť riadenie a brzdy vozidla.

Nie je to len automobilové časti, ktoré sú klonované, zapamätajte si falošné USB-to-sériové čipy FTDI-GATE? Celé smerovače sú tiež klonované, ktoré neznie príliš zlé, kým si neuvedomujete, že klonisti by mohli nakonfigurovať vašu internetovú prevádzku, ktorá sa má presmerovať prostredníctvom svojej siete pre snooping. V roku 2010 bol Saudský občan [Ehab Ashoor] odsúdený za to, že klonovali Cisco Systems Gigabit Interface Converters s úmyslom predávať ich vs depot obrany. Aj keď Nič zlovestné bolo nafoot v [Ashoor] v prípade inej ako chamtivosť, tieto smerovače mali byť nasadené v Iraku na použitie sieťami námorných zborov. Potom sa mali použiť na bezpečnosť, vysielanie pohybov jednotiek a prenosu inteligencie z operácií v teréne späť na HQ.

Takže kto sú klony a prečo to robia? V opačnom prípade sa špekuluje, že niektoré z nich môžu byť štátne financované, pretože existuje veľa krajín, ktoré nezávisia od amerického kremíka. Obvody sú spätné konštrukcie a nájdu cestu na medzinárodný trh. Potom rovnako ako puzdro FTDI-Gate, klonisti chcú zisky z ostatných duševných vlastníctva. To tiež prináša ďalšiu otázku, ak existuje nedôvera amerického kremíka, takmer všetko je v Číne v týchto dňoch, takže to musíme závisieť od čoho odtiaľ? Dokonca aj analógové obvody môžu byť vyrobené na špirátu na vás, pretože môžete vidieť z kusu, ktorý sme nedávno vystupovali na kompromisovku procesora pomocou analógového nabitia čerpadla. Ak sa chcete brániť pred takýmito útokmi, možno sa pozrite na predchádzajúci finalista Hackaday, Chipwhisperer.

Leave a Reply

Your email address will not be published.